Tali tyč Ø 6-8

Dodanie ZDARMA pre objednávky nad 70€

Dodanie do 5 dní.

Vyberte si variant:

Cena od 9,95 €
cena vrátane DPH


✔️ Vynikajúce na dekoráciu a stavbu

✔️ Prírodná farba (nemaľovaná)

✔️ Ľahko sa natiera

✔️ Dovezené priamo z Indonézie

POPIS PRODUKTU

Gigantochloa apus, tiež známy ako Tali bambus alebo String Bamboo, je stredne silný hrubý druh bambusu pochádzajúci z indonézskej Javy. Tento silný stavebný bambus sa často používa pri lešení a ako stavebný materiál pre mosty.

BEŽNÉ POUŽITIA

Ekonomicky najdôležitejší bambus v Jave, najmä v remeselnom a nábytkárskom priemysle.

Tali bambus sa vo veľkej miere používa na stavebné materiály, ako napríklad na strechy, lešenia, mosty, steny, ploty atď.

Gigantochloa apus sa vo väčšine Indonézanov nazýva Tali bambus ("Tali" znamená reťazec), pretože je to vynikajúci bambus na výrobu pevných prúžkov s pružnosťou kože.

CHARAKTERISTIKA

Tali bambusové stĺpy sú pomerne rovné s miernym zúžením.

V porovnaní s inými druhmi bambusu majú bambusové tyče Tali poréznu vonkajšiu vrstvu, ktorá podľa potreby uľahčuje nanášanie farieb alebo lakov. Škrabanie alebo brúsenie nie je potrebné.

Gigantochloa apus je stredne veľký, veľmi silný a odolný druh bambusu. Pevnostné vlastnosti tohto druhu boli testované v suchom vzduchu (M.C. 15,1%) a dali nasledujúce výsledky. Priemerná MOR: 87,5 N / mm², maximálne tlakové napätie sa pohybuje medzi 27,29 a 48,64 kN / mm². Priemerná pevnosť v ťahu bola 298,9 kN / mm². Priemerná šmyková pevnosť sa pohybovala medzi 7,47 a 7,65 kN / mm².

Tieto bambusové stožiare sú ošetrené bórom, aby sa zabránilo potenciálnym útokom prachu po chrobákovi.

Všetky druhy bambusu majú tendenciu praskať v pozdĺžnom smere pólu. Je to spôsobené kolísaním atmosférickej vlhkosti a teploty tam, kde sa používa, a nedá sa úplne zabrániť. Tieto trhliny však neovplyvňujú mechanické vlastnosti bambusu. 

                                                        Odporúčame dokúpiť :

Kategórie