Java black tyč Ø 7-10 cm

Gigantochloa atroviolacea, tiež známy ako Java Black Bamboo alebo Tropical Black Bamboo, je stredne silný hrubý druh bambusu pochádzajúci z Indonézie. Tento prírodne tmavý bambus sa často používa na výrobu hudobných nástrojov, nábytku a oplotenia.

Charakteristika

Stĺpy Java Black Bamboo sú husté a veľmi rovné s miernym zúžením.

Tento druh má poréznu vonkajšiu vrstvu, ktorá podľa potreby uľahčuje nanášanie olejov alebo lakov. Škrabanie alebo brúsenie nie je potrebné.

Gigantochloa atroviolacea je stredne veľký, silný a ťažký druh bambusu. Pevnostné vlastnosti tohto druhu boli testované na vzduchu na suchom mieste (teplota topenia 15%) a boli získané nasledujúce výsledky. Priemerná MOR 94,11 N / mm², pevnosť v tlaku rovnobežná s zrnom 35,74 N / mm², maximálna pevnosť v ťahu 237,4 N / mm². Priemerná šmyková pevnosť sa menila od 7,9 do 9,5 N / mm².

Všetky naše čierne bambusové palice sú ošetrené, aby sa predišlo možným útokom prachu po chrobákovi.

Všetky druhy bambusu majú tendenciu praskať v pozdĺžnom smere pólu. Je to spôsobené kolísaním atmosférickej vlhkosti a teploty tam, kde sa používa, a nedá sa úplne zabrániť. Tieto trhliny však neovplyvňujú mechanické vlastnosti bambusu. 

Bežné použitia

Java Black bambus sa všeobecne používa pre akúkoľvek konštrukciu a je vynikajúci na dekoratívne účely, ako sú obrazovky, hranice záhrady, kvetináče, zrkadlá atď.

Gigantochloa atroviolacea je veľmi žiaducim bambusom na výrobu nábytku pre tradičné hudobné nástroje, remesiel a plotov.

Dodanie tovaru: do 14 dní 

Vyberte si variant:

Cena od 10,49 €
Please select variants first

                                                        Odporúčame dokúpiť :

Kategórie