Java black tyč Ø 7-10 cm

Dodanie ZDARMA pre objednávky nad 70€

Dodanie do 5 dní.

Vyberte si variant:

Cena od 6,95 €
cena vrátane DPH


✔️ Vynikajúce na dekoráciu a stavbu

✔️ Prírodná čierna farba (nemaľovaná)

✔️ Porézna vonkajšia vrstva - ľahko sa natiera

✔️ Dovezené priamo z Indonézie

POPIS PRODUKTU

Gigantochloa atroviolacea, tiež známy ako Java Black Bamboo alebo Tropical Black Bamboo, je stredne silný hrubý druh bambusu pochádzajúci z Indonézie. Tento prírodne tmavý bambus sa často používa na výrobu hudobných nástrojov, nábytku a oplotenia.

BEŽNÉ POUŽITIE

Java Black bambus sa všeobecne používa pre akúkoľvek konštrukciu a je vynikajúci na dekoratívne účely, ako sú obrazovky, hranice záhrady, kvetináče, zrkadlá atď.

Gigantochloa atroviolacea je veľmi žiaducim bambusom na výrobu nábytku pre tradičné hudobné nástroje, remesiel a plotov.

CHARAKTERISTIKA

Stĺpy Java Black Bamboo sú husté a veľmi rovné s miernym zúžením.

Tento druh má poréznu vonkajšiu vrstvu, ktorá podľa potreby uľahčuje nanášanie olejov alebo lakov. Škrabanie alebo brúsenie nie je potrebné.

Gigantochloa atroviolacea je stredne veľký, silný a ťažký druh bambusu. Pevnostné vlastnosti tohto druhu boli testované na vzduchu na suchom mieste (teplota topenia 15%) a boli získané nasledujúce výsledky. Priemerná MOR 94,11 N / mm², pevnosť v tlaku rovnobežná s zrnom 35,74 N / mm², maximálna pevnosť v ťahu 237,4 N / mm². Priemerná šmyková pevnosť sa menila od 7,9 do 9,5 N / mm².

Všetky naše čierne bambusové palice sú ošetrené, aby sa predišlo možným útokom prachu po chrobákovi.

Všetky druhy bambusu majú tendenciu praskať v pozdĺžnom smere pólu. Je to spôsobené kolísaním atmosférickej vlhkosti a teploty tam, kde sa používa, a nedá sa úplne zabrániť. Tieto trhliny však neovplyvňujú mechanické vlastnosti bambusu. 

                                                        Odporúčame dokúpiť :

Kategórie