Guadua Pergola

Novinka

Dodanie ZDARMA pre objednávky nad 70€

Dodanie do 14 dní.

Vyberte si variant:

Cena od 569,90 €
cena vrátane DPH

✔️Bambusová sada pre domácich majstrov

 ✔️Prírodná farba - neošetrená 

✔️Zahŕňa vrták a upevňovacie prvky

 ✔️Jednoduchá inštalácia a orezanie podľa veľkosti

POPIS PRODUKTU

S našou dostupnou sadou bambusových pergol môžete rýchlo transformovať akúkoľvek záhradu, vonkajšiu párty alebo udalosti do exotického prostredia. Montované pergoly vyrobené z bambusu sa ľahko inštalujú a dodávajú sa so špeciálnym vrtákom a všetkým potrebným príslušenstvom. Guadua je najsilnejším druhom bambusu na svete, preto je táto pergola veľmi robustná a navrhnutá s bambusovými vzperami pre vyššiu stabilitu. Štandardná výška je 3 m, ale pretože je bambus veľmi ľahko rezateľný, môžete si prispôsobiť rozmery podľa svojich predstáv. Priemery bambusových tyčí v tejto súprave sú: Ø 5-6 cm (krokvy), Ø 8-9 cm (trámy), Ø 8-9 cm (stĺpiky).

KĹÚČOVÉ VLASTNOSTI

Všetky tyče z bambusu sú starostlivo vybrané, aby uľahčili inštaláciu a maximalizovali ich životnosť. Bambusové tyče sú balené vo zväzkoch pre ľahkú prepravu. Príslušenstvo a návod na použitie sú súčasťou jednoduchej montáže. Pergola z bambusu môže byť úplne alebo čiastočne uzavretá voliteľnými panelmi z bambusového plotu alebo valcovaným oplotením z bambusu. Môže byť použitý ako dočasná alebo trvalá bambusová štruktúra. Táto pergola má 6 krokiev namiesto 7 (ako je znázornené na obrázkoch produktu). Všetky druhy bambusu majú tendenciu praskať v pozdĺžnom smere pólu. Je to spôsobené kolísaním atmosférickej vlhkosti a teploty tam, kde sa používa, a nedá sa úplne zabrániť. Tieto trhliny však neovplyvňujú mechanické vlastnosti bambusu. 

                                                         Odporúčame      dokúpiť :

Kategórie

            Ako postaviť bambusovú pergolu:

Uvažujete o tom, ako postaviť tento rok nádhernú pergolu pre svoju záhradu alebo terasu? Vďaka našej prefabrikovanej súprave bambusovej pergoly je jednoduché a cenovo dostupné zostaviť si vlastnú. Pred inštaláciou rozbaľte a usporiadajte bambusové tyče podľa triedy dĺžky a priemeru. Stĺpiky, trámy a krokvy majú rôzne rozmery a sú klasifikované takto ... 

Každá súprava bambusovej pergoly obsahuje:

    Množstvo      Priemer (cm)            Dĺžka (cm) Use

  • 5                9-11                              300 krovy
  • 4                9-11                              300 nosníky
  • 4                9-11                              400 nosníky
  • 4               11-13                              300  Stĺpy 


1.Krok

Vyberte si vhodné miesto pre svoju pergolu z bambusu. Nájdite plochý povrch s priestorom pre obdĺžnik 3 m x 4 m. Rozhodnite sa, kde chcete mať rohy stĺpikov a zmerajte vzdialenosť 3 a 4 m medzi jednotlivými stĺpikmi. 


Položte dva bambusové stĺpy dlhé 3 ma priemer 9-10 cm rovnobežne na zem, od seba vzdialené 4 m. Ak póly nie sú na oboch koncoch rovnaké, uistite sa, že konce s väčším priemerom smerujú nadol, budú to základné konce bambusovej pergoly.

2.Krok

Umiestnite 4 m dlhé bambusové nosníky s priemerom 6 až 8 cm pod stĺpiky, ktoré sú na zemi. Zmerajte 12 cm od vrchu stĺpikov a vyvŕtajte otvor 10 mm cez stĺp a nosník. Bambusové tyče pripevnite pomocou priložených skrutiek M8 x 200 mm. Opakujte rovnaké kroky pre druhú stranu pergoly a pripevnite skrutky. Matice a skrutky príliš neutiahnite, aby ste zabránili poškodeniu bambusu. 

Pred postavením každej strany skontrolujte, či sú všetky spoje bezpečné. Položte dva rámy do zvislej polohy a umiestnite štruktúry vo zvolenom smere. 

3.Krok

S dvomi najdlhšími stranami bambusovej pergoly stojacími vzpriamene si teraz môžete pripevniť bambusové 6 m dlhé stĺpy  s priemerom 6 až 8 cm. Umiestnite každý stĺpik cez hornú časť každej strany a spojte dve štruktúry. Tyče pripevnite k predchádzajúcim konštrukciám rovnako ako v kroku 2. Matice a skrutky opäť príliš neutiahnite, aby ste zabránili poškodeniu pólov z bambusu. 


V tomto okamihu by vaša štruktúra mala byť schopná stáť sama o sebe. 

4.Krok


Umiestnite 3 m dlhé bambusové  3 m dlhé krokvy s priemerom  3-5 cm na bambusovú pergolu a zaistite ich pomocou priložených skrutiek a matíc M8 x 180 mm. Vzdialenosť medzi krokvami je 60 cm (od stredu k stredu). Prvý vrtný otvor označte v strede krokiev  (presne vo vzdialenosti 2 m) a zmerajte dvakrát 60 cm vľavo a vpravo. Týmto spôsobom skončíš 5 značiek na krov, kde môžete vŕtať otvory 10 mm. 

5.Krok

Máte hotovú pergolu.