Bambusová terasová doska Nano

Dodanie ZDARMA pre objednávky nad 70€

Dodanie do 5 dní.

Vyberte si variant:

28,95 €
cena vrátane DPH

 ✔️ Najvyššia trieda odolnosti 

✔️ Extrémne tvrdé a odolné proti opotrebeniu 

✔️ Odolné voči plesniam a krúteniu 

✔️ Vysoká trieda požiarnej ochrany 

✔️ Šetrné k životnému prostrediu 

✔️ Luxusný vzhľad tvrdého dreva 

✔️ Jednoduchá inštalácia 

✔️ CO₂ neutrálne

POPIS PRODUKTU

Bambusová terasová doska Nano je pevná a hustá podlahová krytina vyrobená zo stlačených bambusových vlákien a jedinečného patentovaného postupu ošetrenia CeramiX, ​​vďaka čomu je jedným z najsilnejších, najťažších a najodolnejších materiálov na trhu a vytvára ideálny priestor pre zábavu a relaxáciu vonku. Špeciálny symetrický tvar bočnej strany ponúka možnosť voľby medzi drážkou alebo rovnou plochou a umožňuje rýchlu inštaláciu so skrytými príchytkami. Rovnako ako akékoľvek iné neošetrené dreviny z tropického dreva, aj Bambusová terasová doska NANO, keď sú vystavené vonkajším podmienkam, získajú v priebehu času svetlejšiu farbu a vytvárajú tak veľmi prirodzený vzhľad.  

                                                         Odporúčame dokúpiť :

Návod na vytvorenie terasy:

Postavte si vlastnú terasu s bambusovými terasovými doskami. V tejto príručke vám ukážeme, ako vytvoriť profesionálnu palubu v 6 krokoch.

Príprava:

Dobrá príprava je polovica práce. Takže si dobre premyslite svoj dizajn, ako chcete nainštalovať svoju terasu, a urobte si náčrt svojej terasy, aby ste mohli ľahko vypočítať, ktoré materiály potrebujete. Na náčrty tiež nakreslite vzor kladenia, základ, nosné trámy a prípadné straty pílením.  

Akú veľkú chcete urobiť terasu?   

Najskôr určte veľkosť paluby. Pre jednoduchú terasu s jedálenským stolom, 4 stoličkami a lehátkami môžete mať palubu 4 x 5 m (20 m²). Uveďte tiež, ktorým smerom budete montovať terasové dosky (pozdĺžne alebo do šírky). Z estetických dôvodov sa terasové dosky často inštalujú rovnobežne s domom, čo často znamená, že sa neprihliada na žiadny sklon. Pre optimálnu životnosť vašich palubových dosiek však odporúčame vždy zabezpečiť sklon 1 - 2% (pokles o 1 cm na meter).

Kde nainštalujete terasu? 

Ak chcete palubu nainštalovať na rovný povrch, napríklad na strešnú terasu alebo balkón, môžete ako základ použiť gumové dlaždice (uistite sa, či je vaša strecha alebo balkón vhodný na unesenie hmotnosti paluby!). Ak chcete urobiť palubu na záhrade alebo na vode, je dôležité urobiť stabilnú spodnú stavbu / základ, na ktorú je možné pripevniť palubové dosky. Zvážte napríklad stĺpiky základov z tvrdého dreva alebo nastaviteľné podpery trámov. 

Aké nástroje a materiály budete potrebovať? 

Nástroje a materiály potrebné na zostavenie paluby vo veľkej miere závisia od typu povrchu, na ktorom palubovku postavíte. Čo určite potrebujete: stavebný špagát, zvinovací meter, ceruzka, dlhá vodováha, rezná píla, akumulátorová vŕtačka, terasové dosky, trámy a svorky na palubu. Podľa toho, aký povrch budete stavať, budete potrebovať aj nasledujúce nástroje a materiál: lopatu, hrable, vŕtačku, zemnú vŕtačku, stĺpové kladivo, nôž, račňu na gola hlavice,  textíliu proti burine, betónové dlaždice, nastaviteľné podpery trámov, stĺpiky a skrutky.

Výpočet spotreby materiálov 

Bambusové terasové dosky majú štandardný rozmer 140 x 1850 mm. To znamená, že potrebujete 4 dosky na m². Pri výpočte potrebných dosiek zohľadnite aj priestor medzi doskami (6 mm). 

Vzdialenosť medzi trámami musí byť 45-50 cm (od stredu k stredu). 1 doska je preto podporená 4 nosnými trámami. Nižšie uvádzame príklad na výpočet presného počtu trámov a stĺpikov. 

Predpokladajme, že chcete postaviť terasu s dĺžkou 500 cm a šírkou 400 cm. Ak chcete vypočítať počet trámov, vydelte dĺžku terasy vzdialenosťou trámov. V tomto príklade to znamená 500 cm / 50 cm = 10 + 1 koncový nosník je 11. Potom vynásobte tento 11 šírkou vašej terasy v metroch, 11 x 4 = 44 metrov. Na celú terasu preto potrebujete 44 lineárnych metrov trámov. 

Ak sa chystáte použiť stĺpiky ako základ, požadovaný počet môžete vypočítať nasledujúcim spôsobom: Rozdelte dĺžku terasy v cm na 50 cm a šírku o 50 cm. Na terase s rozmermi 500 x 400 cm preto potrebujete 500/50 = 10 stĺpikov na dĺžku a 400/50 = 8 stĺpikov na šírku. V takom prípade potrebujete 10 x 8 = 80 stĺpikov na celú terasu.

Pozor! Základ je základom vašej terasy. Nesnažte sa tu znižovať náklady a vždy dodržujte odporúčanú vzdialenosť.  

Inštalácia bambusovej paluby v 6 krokoch:

Krok 1: Zarovnanie a podpovrchová úprava 

útžť=ds

Krok 2: Inštalácia stĺpikov k podkladu:

* Tento krok môžete preskočiť, ak používate dlaždice alebo nastaviteľné podpery trámov. 

Po vyrovnaní a označení paluby je čas nainštalovať stĺpiky. Vytvorte otvory pre stĺpiky z tvrdého dreva 6 x 6 pomocou 7 cm slimáka a stĺpiky zaistite v zemi.

Stĺpiky umiestnite asi 80 centimetrov hlboko do zeme, aby ste zabránili stúpaniu stĺpov v prípade silného mrazu.

Pri umiestňovaní  stĺpikov majte na pamäti, že podperné trámy sú namontované pomocou zaisťovacích skrutiek M8 PODĽA radov stĺpikov, a nie NA Hlavy stĺpikov.

Krok 3: Inštalácia bariéry proti burine 

Aby sa zabránilo rastu buriny medzi palubami, je látka na ničenie buriny prakticky nevyhnutná. Ak nepoužívate stĺpiky, môžete bariéru proti burine umiestniť priamo na vyrovnanú pôdu.

Ak ste vytvorili základ so stĺpikmi, umiestnite cez stĺpy bariéru proti burine a nožom narežte kríž na každý stĺp. Potom môžete ľahko prevliecť geotextíliu proti burine cez stĺpiky. 

Dbajte na to, aby sa pri nanášaní geotextílie proti burine vždy vytvoril presah približne 20 cm. Voliteľne ich môžete zošiť pomocou sponkovačky.

Krok 4: Inštalácia trámov 

Teraz, keď je umiestnená bariéra proti burine, môžete začať inštalovať trámy. Používajte trámy s minimálnym rozmerom 40 x 60 mm. Odporúčame tvrdé drevo

Azobe

s rozmermi 45 x 70 mm, najlepšie vo zvislej polohe, teda so 70 mm stranou nahor. To poskytuje menšie priehyby, ako keď sú namontované horizontálne.

Trámy je možné inštalovať rôznymi spôsobmi, vždy sa však vyhýbajte priamemu kontaktu so zemou. Napríklad použite betónové / gumové dlaždice s hrúbkou približne 40 - 50 mm, stĺpiky z tvrdého dreva alebo výškovo nastaviteľné podpery trámov. Ak sa chystáte pripevniť nosníky k betónovým dlaždiciam, je najlepšie ich pripevniť pomocou rohových platní.

Ak sa používajú stĺpiky, musia byť trámy pripevnené k bočnej strane stĺpika, a nie na stĺpiky. Zaistením trámov do strán ponúkajú väčšiu silu. Najlepšie používajte zaisťovacie skrutky M8 x 120 mm. Konce trámov z tvrdého dreva nesmú ležať priamo proti sebe, dodržujte medzi nimi priestor cca. 5 - 8 mm, aby mali priestor na zväčšenie.

Dôležité! Pre dobrý odtok je potrebné zabezpečiť, aby v pozdĺžnom smere palubových dosiek bol sklon približne 1 cm na lineárny meter, aby na doskách nezostávala dažďová voda. 


Krok 5: Položte terasové dosky

Inštalácia našich bambusových terasových dosiek je veľmi jednoduchá. Namiesto toho, aby sme museli dosky priskrutkovať, sú naše terasové dosky z bambusu vybavené drážkou, aby sa naše špeciálne terasové spony zapadli do dosiek. Takto môžete slepo zafixovať terasové dosky (spony a skrutky sú mimo dohľadu ), čo je samozrejme oveľa krajšie. Navyše pri použití terasových spôn okamžite vytvoríte správnu vzdialenosť medzi terasovými doskami a materiál môže "fungovať" v prípade zmien počasia. 


Kvôli vynikajúcej stabilite našich terasových dosiek a peru a drážky na koncoch nie je potrebné nechať medzi koncom dosky žiadny priestor. Konce však musia byť impregnované olejom alebo voskom, aby sa zabránilo prenikaniu vody. 

Menšie časti dosiek na terase musia byť vždy umiestnené minimálne na 3 nosníkoch. Konce podlahovej dosky namontujte čo najviac na trámy. Ak sa požaduje vzor divokého spojenia, vzdialenosť medzi nosnými nosníkmi by mala byť maximálne 300 mm (od stredu k stredu). 

Inštalácia bambusových terasových dosiek s terasovými klipmi: 

Rozhodnite, ktorá strana dosky sa použije ako horná (rebrovaná alebo hladká strana). 

Začnite položením prvej dosky v rohu terasy. Medzi palubou a akýmikoľvek stenami alebo prekážkami nechajte minimálne 2 cm. Takto zabezpečíte dobré vetranie. 

Vložte klip do drážky na doske.

Vyvŕtajte otvor pre skrutku do trámu. Trámy z tvrdého dreva musia byť vždy predvŕtané vrtákom s priemerom 3,2 alebo 3,5 mm a dĺžkou 8 - 11 cm.

Namontujte skrutku do klipu a nosného trámu bez úplného dotiahnutia. 

Teraz položte ďalšiu terasovú dosku.

Utiahnite skrutku do klipu a podperného trámu. Skrutkujte vždy kolmo na trám. Používajte akumulátorové vŕtačky s nízkou rýchlosťou a malým krútiacim momentom. Najskôr vykonajte niekoľko testov na vyladenie krútiaceho momentu pred zahájením úplnej inštalácie. Ak je to potrebné, použite na skrutky zelené mydlo na hladšie dotiahnutie.

Ak pero a drážka dosadajú na trám, použite 1 alebo 2 montážne spony, ako je uvedené na výkresoch.

Montáž dosiek z bambusu pomocou skrutiek: 

Vyvŕtajte otvor pre ľavú a pravú skrutku vo vzdialenosti 20 mm od strán. 

Použite nerezové skrutky s priemerom cca. 5,5 x 50 mm. 


Krok 6: Dokončenie terasy

Dosky, ktoré vyčnievajú, môžete bezpečne odrezať. V závislosti na dĺžke a prevedení vašej terasy môžete tieto odpílené kúsky použiť na položenie ďalšej stopy. Príliš dlhé trámy je možné odrezať ako posledný krok, bočné strany je možné ukončiť stojatou alebo bočnou doskou.

Odpílené konce musia byť impregnované olejom alebo voskom, aby sa zabránilo prenikaniu vody.

Teraz, keď je celá paluba nainštalovaná a bola úhľadne dokončená, je vhodné palubu utrieť, aby ste odstránili prach alebo zvyšky po rezaní.

Aby ste zabránili zafarbeniu paluby, je vhodné nanášať olej dvakrát ročne. Najlepší čas na vykonanie prvej údržby je 3-4 mesiace po inštalácii. S olejom

Exterior Bamboo Shield

zaistíte, aby si bambusové dosky zachovali svoju krásnu farbu. Farebným rozdielom môžete zabrániť aj pravidelným premiestňovaním svojho vonkajšieho nábytku a / alebo jeho skladovaním v zime.


Vaša bambusová terasa je teraz pripravená na použitie. Ak máte ďalšie otázky týkajúce sa našich produktov, ich inštalácie alebo údržby, neváhajte nás kontaktovať.