Tonkin tyč Ø 10-12 mm x 183 cm

Pseudosasa amabilis, tiež známy ako Tonkin Canes alebo Tea Stick Bamboo, je bambus s malým priemerom a pôvodom z Číny. Je známy svojím použitím ako tyčinky na podporu rastlín a ako hlavný materiál na výrobu prútov z bambusu.

charakteristika

Tonkinové palice sú prirodzene rovné, iba s miernym zúžením.

Malý, ale veľmi silný, tuhý a odolný druh bambusu kvôli jeho silným stenám.

Atraktívna krémová biela farba.

Tonkin bambus nemá žiadne dolné konáre, čo vedie k menším (plochým) uzlom.

Vysoká odolnosť proti plesniam a hmyzu, vďaka čomu je ideálna na vonkajšie použitie.

Všetky druhy bambusu majú tendenciu praskať v pozdĺžnom smere pólu. Je to spôsobené kolísaním atmosférickej vlhkosti a teploty tam, kde sa používa, a nedá sa úplne zabrániť. Tieto trhliny však neovplyvňujú mechanické vlastnosti bambusu. 

Bežné použitia

Slávny ako strom alebo rastlina na podporu palíc a mreží v škôlkach, skleníkoch, plantážach alebo záhradách po celom svete.

Populárne druhy bambusu na výrobu rybárskych prútov s muškou z trstiny.

Vynikajúci bambus pre ľahkú konštrukciu, ako je napríklad výroba nábytku, ploty a panely.

Dodanie tovaru: do 14 dní 

Vyberte si variant:

Cena od 10,95 €
Please select variants first

Prirodzenou vlastnosťou bambusových stoniek je, že sú hrubšie na spodnej časti ako na vrchu. Priebeh bambusových paličiek závisí od typu bambusu a dĺžky palice. Priebeh týchto čiernych bambusových tyčiniek Java je približne 10 - 15% po dĺžke 3 metrov.

Bambus je prírodný produkt, preto bambusové palice nie sú nikdy úplne rovné.

Každý bambusový stĺp je jedinečný, takže sú možné farebné rozdiely, najmä pri čiernych bambusových tyčiach.

V bambusových tyčinkách môžu vznikať alebo sa môžu vyskytnúť vertikálne trhliny, najmä pri vonkajšom použití. Rovnako ako drevo, aj bambus sa pri zmenách teploty alebo vlhkosti zväčší alebo zmenší. Trhliny však nemajú žiadny vplyv na štrukturálnu integritu bambusu.

Pri použití vonku bambusove tye mozu po case zosiviet . Z tohto dôvodu vám odporúčame, aby ste bambusové palice každoročne ošetrili pomocou Bamboo Protector, špeciálne vyvinutej vrstvy nateru odolnej proti UV žiareniu, ktorá spomaľuje proces starnutia a zvyšuje tak trvanlivosť bambusu a po case Black Bamboo Renovator ktora je tmavý nater, ktorá obnovuje pôvodnú farbu zvetrávaného bambusu.