Tali tyč Ø 3-5 cm

Vypredané

Bambusová tyč Gigantochloa apus tiež známy ako Tali Bamboo alebo String Bamboo je stredne hrubý, stenový druh bambusu pochádzajúci z indonézskej Javy. Tento silný stavebný bambus sa často používa pri lešení a ako stavebný materiál pre mosty.

 Charakteristika

Bambusové tyče Tali sú pomerne rovné s miernym zúžením. V porovnaní s inými druhmi bambusu majú bambusové tyče Tali poréznu vonkajšiu vrstvu, ktorá podľa potreby uľahčuje nanášanie farieb alebo lakov. Škrabanie alebo brúsenie nie je potrebné. Gigantochloa apus je stredne veľký, veľmi silný a odolný druh bambusu. Pevnostné vlastnosti tohto druhu boli testované v suchom vzduchu (M.C. 15,1%) a dali nasledujúce výsledky. Priemerná MOR: 87,5 N / mm², maximálne tlakové napätie sa pohybuje medzi 27,29 a 48,64 kN / mm². Priemerná pevnosť v ťahu bola 298,9 kN / mm². Priemerná šmyková pevnosť sa pohybovala medzi 7,47 a 7,65 kN / mm². Tieto bambusové stožiare sú ošetrené bórom, aby sa zabránilo potenciálnym útokom prachu po chrobákovi.

Bežné použitia

Ekonomicky najdôležitejší bambus v Jave, najmä v remeselnom a nábytkárskom priemysle. Tali bambus sa vo veľkej miere používa na stavebné materiály, ako napríklad na strechy, lešenia, mosty, steny, ploty atď. Gigantochloa apus sa vo väčšine Indonézanov nazýva Tali bambus ("Tali" znamená reťazec), pretože je to vynikajúci bambus na výrobu silných prúžkov s pružnosťou kože. 

Dodanie tovaru: do 14 dní 


Vyberte si variant:

Cena od 2,69 €
Please select variants first