Údržba bambusových materiálov

02.02.2023

Doprajte svojim bambusovým výrobkom tú správnu starostlivosť!


Bambusové výrobky v interiéri

Bambusový výrobok vyrobený z bambusových tyčí, ktorý sa bude používať v interiéri, nevyžaduje žiadnu údržbu. Bambusové tyče tiež nepotrebujú vodu, takže sú úplne bezúdržbové. Vďaka tomu sú bambusové tyče výborné na dekoráciu doma alebo vo firme. Ak chcete, môžete bambus ošetriť vrstvou Bamboo Booster vyrobeného z  lanového oleja.

Bambusové výrobky v exteriéri

Bambus je prírodný produkt, ktorý sa môže líšiť farbou. Tieto krásne farby starnú. Rovnako ako drevo, aj bambus je potrebné udržiavať. Odporúčame, aby ste svoj bambusový plot každý rok natreli ochrannou vrstvou Bamboo Protector alebo pri strate farby svetlého bambusu s impregnačným náterom Natural Bamboo Renovator , pri strate farby tmavohnedého bambusu s Black Bamboo Renovator . 

Vlastnosti bambusu

Každá bambusová tyč je jedinečná, vďaka čomu sú výrobky vyrobené z bambusu jedinečné. To je to, čo robí bambus tak krásnym. Nádherné farby a rozmanitosť robia tento produkt obľúbeným. Len prírodný produkt má tiež svoje vlastnosti.

Na bambusovom plote dôjde k zafarbeniu a časom zástena stratí svoju pôvodnú farbu, je to prirodzený proces, čo je aj prípad dreveného oplotenia. Na jeseň opadávajú listy zo stromov a všetko vonku sa stáva sivým a rozmarným. To isté sa môže stať s bambusom a bambusové zásteny môžu začať vykazovať tmavé farby. Je to spôsobené usadeninami vlhkosti, ktoré spôsobujú zmenu farby bambusových rohoží a panelov. Najlepšie je nechať to na jar. Potom pri riešení celej záhrady odporúčame vyčistiť aj váš bambusový plot. Usadeniny odstránite pomocou vysokotlakového čističa. Ak je pretrvávajúci, najprv nastriekajte na obrazovku Bamboo Cleaner a nechajte chvíľu vsiaknuť, potom bambusový plot znovu zmyte pomocou vysokotlakového čističa. Je dôležité počkať, kým plot vyschne, aby ste mohli začať natierať alebo striekať. Naneste tenkú vrstvu náteru Natural Bamboo Renovator striekaním alebo štetcom na povrch. Prvú vrstvu nechajte pôsobiť aspoň 16 hodín a naneste druhú vrstvu.

V prípade tmavohnedého bambusu, odporúčame použiť náš Black Bamboo Renovator .  

Prirodzenou vlastnosťou bambusu je, že praskliny môžu vznikať aj vo vertikálnom smere, bohužiaľ sa tomu nedá zabrániť. Sú spôsobené klimatickými a vlhkostnými rozdielmi. Túto vlastnosť má aj drevo, tomu sa nedá zabrániť a treba to akceptovať. Praskliny sa v bambuse objavujú najmä v horúcich a suchých mesiacoch roka. Praskliny sa môžu zväčšiť, ale aj zmenšiť, v závislosti od ročného obdobia. Vo vlhkom počasí sú trhliny menšie ako pri suchom počasí. Praskliny však neovplyvňujú mechanické vlastnosti a životnosť vášho bambusového oplotenia.